Gala Noworoczna w rytmie swingu


sala widowiskowa MDK

2022-12-08

Kobieca strona swingu

Złote czasy swingu. Przypomnimy je sobie na pierwszym koncercie w nowym 2023 roku. Zapraszamy na wyjątkową Galę Noworoczną! 

sobota, 7 stycznia 2023, godz. 18:00

Cena biletu na koncert - 40 zł. O wejściówki już możecie pytać w kasie MDK lub dostaniecie je on-line przez stronę biletyna.pl.

W programie koncertu znajdą się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku oraz najpiękniejsze utwory klasyki amerykańskiego kina. Nie zabraknie też polskich przebojów srebrnego ekranu. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach. Usłyszymy m.in. "Over The Rainbow", "Diamonds Are A Girls Best Friends", "Mack The Knife", "Hello Dolly", "Smile", “Ach, jak przyjemnie”, “Już nie zapomnisz mnie”. Wyjątkowy głos Krystyny Durys i sześcioosobowy zespół swingowy spowodują, że cofniemy się do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji.

Krystyna DURYS – to wokalistka zafascynowana nurtami swing, dixieland i bossa nova, inspirująca się przede wszystkim wykonaniami królowej jazzu Elli Fitzgerald. Stypendystka Związku Artystów Wykonawców STOART, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Urzędu Miasta Gdańska. Laureatka ZŁOTEJ TARKI na 44. Old Jazz Meeting w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii  NOWA NADZIEJA ankiety JAZZ TOP. Nominowana w kategorii WOKALISTKA ROKU ankiety JAZZ TOP. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii NADZIEJA MELOMANÓW. Wydała dwie płyty - "Tribute To Ladies Of Jazz" (2016) i „At The Movies” (2022). 

Zespół Krystyny Durys to jedni z najlepszych polskich muzyków z ogromnym dorobkiem scenicznym. Swoim kunsztem i prezencją wprowadza publiczność w magiczną atmosferę muzyki rozrywkowej lat 30-tych do 60-tych a solistka dzieli się ciekawostkami na temat muzyki tamtych lat, wykonawców i samych utworów. Zespół gra w składzie:

- Paweł Hulisz (trąbka/flugehorn),

- Marcin Janek (saksofony/ klarnet),

- Adam Wiśniewski (puzon),

- Marek Jurski (fortepian, aranżacje),

- Jarosław Stokowski (kontrabas),

- Adam Zagrodzki (perkusja). 

Krystyna Durys swoim kunsztem muzycznym i prezencją wprowadza publiczność w niesamowitą atmosferę amerykańskiej muzyki ery swingu. Jej koncerty są przyjmowane z ogromnym entuzjazmem i uzyskują znakomite recenzje. Przekonaj się o tym osobiście. 

MDK Rawa Mazowiecka
sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
Krystyna Durys EventScheduled OfflineEventAttendanceMode