Lokomotywą po wiedzę Eco Fashion

Łódzki Dom Kultury

2020-02-15 Dodaj do kalendarza

Ruszamy „Lokomotywą po wiedzę Eco Fashion. Bierzemy udział w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego

Projekt realizuje Łódzki Dom Kultury. Zaprosił do udziału w nim 32 placówki kulturalne z terenu województwa łódzkiego. Mamy przyjemność być w tym gronie!

Realizacja projektu obejmuje program edukacyjny w formie warsztatów oraz udział w konkursie.

Termin realizacji: kwiecień-grudzień 2022

Grupa uczestników: 20 osób (dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat). W naszym przypadku będą to uzdolnieni uczniowie miejskich szkół podstawowych i oczywiście uczestnicy warsztatów plastycznych organizowanych w MDK-u.

Wszystkie działania merytoryczne projektu ukierunkowane będą na stworzenie POKAZU MODY EKOLOGICZNEJ „ECO FASHION”. Uczestnikom projektu dostarczona będzie wiedza i umiejętności uwzględniające ekologiczny charakter pracy artystycznej. I tak, adresaci zadania będą uczestniczyć w 4 typach warsztatów, w trakcie których wykorzystane będą materiały z recyklingu i upcyklingu do wykonania ekologicznych strojów do POKAZU MODY EKOLOGICZNEJ „ECO FASHION”. Finałem projektu będzie prezentacja interaktywnego POKAZU MODY EKOLOGICZNEJ „ECO FASHION”
z udziałem odbiorców projektu i publiczności pokazu.

Projekt obejmie realizację 4 typów warsztatów:

1. TKANINA 1: WARSZTAT Z PROJEKTOWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH (partner: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi – Akademickie Centrum Designu).

2. TKANINA 2: WARSZTAT Z PRAKTYCZNEGO WYKONYWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH (partner: Politechnika Łódzka).

3. TKANINA 3: WARSZTAT Z TWORZENIA MODOWYCH AKCESORIÓW EKOLOGICZNYCH (Łódzki Dom Kultury).

4. WARSZTAT/PRELEKCJA O IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ZARZĄDZANIA ZASOBAMI ŚRODOWISKA (partner: przedstawiciele organizacji i fundacji ekologicznych: Liga Ochrony Przyrody, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Towarzystwo na rzecz Ziemi, Polski Klub Ekologiczny itp).

5. WIZYTA W CENTRALNYM MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI.

„Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion” to również konkurs w dwóch kategoriach:

- najlepszy strój ekologiczny pokazu mody ekologicznej „Eco Fashion”.

- najlepszy pokaz mody ekologicznej „Eco Fashion”.

Konkursy na prace zainspirowane warsztatami skierowane będą do uczestników zajęć praktycznych (warsztatów). Najlepsze prace zostaną nagrodzone przez jury upominkami rzeczowymi oraz wyróżnieniami.

Projekt „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion” został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Jego partnerami są: Akademia Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi, Akademickie Centrum Designu, Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz 32 instytucje kultury województwa łódzkiego.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/mdkrawa/ftp/2017/wp-content/themes/mdkrawa/functions.php on line 756

MDK Rawa MazowieckaWojewództwo Łódzkie
Łódzki Dom Kultury Rawa Mazowiecka 96-200