VI Rubinstein Piano Festival Koncert w Rawie Mazowieckiej

w ramach VI Rubinstein Piano Festivalu, 14-19 X 2019

(www.arturrubinstein.pl)

Rawa Mazowiecka - 17 października 2019 r., godz. 18.00

Gościem honorowym koncertu będzie pani Ewa Rubinstein.

W programie znalazły się utwory Fryderyka Chopina i Jana Sebastiana Bacha.

Artyści będą grać na fortepianie koncertowym marki steinway.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MDK oraz na portalu www.bilety24.pl

Wykonawcy koncertu i program

Paweł Wakarecy – pianista, urodził się w 1987 roku w Toruniu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Zdobywał laury i wyróżnienia na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. W 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncertował na najważniejszych estradach koncertowych i festiwalowych w Polsce – m. in. na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Festiwalu Chopin i Jego Europa w Warszawie, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, jak również za za granicą - w Niemczech, Szwecji, Rosji, Bułgarii, Francji, Szwajcarii, Anglii, Szkocji, Belgii, Norwegii, we Włoszech, a także w Chinach, Japonii, Korei, Egipcie, Chile oraz Kolumbii. Grał w wielu prestiżowych salach koncertowych – m.in. Cadogan Hall i Westminster Cathedral Hall w Londynie, Salle Cortot w Paryżu, Oji Hall w Tokio, Seoul Center of Arts Concert Hall oraz Lotte Hall w Seulu, czy wielkiej sali Konserwatorium Kijowskiego.

Regularnie występuje jako solista z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, współpracował także z większością orkiestr filharmonicznych w Polsce, koncertując pod batutami m.in. Antoniego Wita, Agnieszki Duczmal, Jerzego Maksymiuka, Marka Mosia, Wojciecha Michniewskiego, Zygmunta Rycherta, Łukasza Borowicza, Daniela Smitha, Mitsuioshi Oikawy, Bar Avni.

Prowadzi aktywną działalność jako kameralista. Wraz z Żoną Aleksandrą Soboń-Wakarecy tworzy nagradzany duet fortepianowy Wakarecy Piano Duo. Współpracuje też z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem, regularnie występuje również z Jakubem Jakowiczem, Anną Marią Staśkiewicz, Katarzyną Budnik Januszem Wawrowskim, Łukaszem Długoszem.

Obecnie jest adiunktem w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Program recitalu w Rawie Mazowieckiej:

Fryderyk Chopin:

Polonez A-dur op. 40

2 Mazurki z op. 24: g-moll, C-dur

Preludium C-dur op. 28

Mazurek a-moll op. 68 nr 2

Etiuda F-dur op. 10 nr 8

Etiuda c-moll „Rewolucyjna” op. 10 nr 12

2 Preludia op. 28: G-dur, e-moll

Nokturn e-moll op. posth.

2 Preludia op. 28: E-dur, cis-moll

Lento con gran espressione

Walc cis-moll op. 64 nr 2

Polonez fis-moll op. 44

***

Przed recitalem Wakarecego z półrecitalem wystąpi Maria Aleksandra Zagajewska, którą przez rodziców ma rawskie korzenie.

Maria Aleksandra Zagajewska – pianistka, urodziła się 30 kwietnia 1997 roku w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze w klasie fortepianu mgr Iriny Oleszkiewicz, obecnie studentką Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie ad. dra hab. Mariusza Klimsiaka. Uczestniczyła w licznych kursach pod okiem m. in. prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Olgi Rusiny, prof. Waldemara Wojtala, prof. Marka Toporowskiego. Koncertowała w Polsce, Niemczech oraz Czechach. Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej wykonała I część Koncertu na dwa fortepiany c-moll J. S. Bacha oraz I część Koncertu fortepianowego a-moll E. Griega. Ponadto należy do Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz od maja 2018 jest Przewodniczącą Samorządu Studenckiego, reprezentując społeczność studentów Akademii, uczestnicząc we wprowadzaniu zmian wynikających z Ustawy 2.0 i dbając o życie społeczno-kulturalne poprzez współorganizację m. in. ogólnopolskiego festiwalu Mikstury Kultury w Bydgoszczy czy Medyczno-Muzycznych Juwenaliów 2019.

Program Marii Zagajewskiej:

Francis Poulenc- Trois  mouvements perpétuels FP 14a