#1 Rawianie i ich pasje


fb MDKRawa

2021-04-01 Dodaj do kalendarza

Ruszamy z nowym cyklem mini wystaw on-line!

Jej bohaterami będą rękodzielnicy z Rawy Mazowieckiej i ich przepiękne prace.  Wielkanoc za pasem, dlatego prezentacje zaczniemy od tematycznych kartek, których autorką jest Grażyna Czarnecka. Jesteśmy jednak przekonani, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie z jej twórczością… 

GRAŻYNA CZARNECKA – z wykształcenia doświadczony pedagog, obecnie kierownik Świetlicy Środowiskowej w Rawie Mazowieckiej. Z zamiłowania – rękodzielnik, który tworzy cuda z papieru Jej ulubione techniki to scrapbooking i cardmaking. Polegają one na tworzeniu i ozdabianiu okolicznościowych kartek i albumów – często skomplikowanych, wielowarstwowych, dających efekt 3D.
- Swoją przygodę z rękodziełem zaczęłam kilka lat temu – wspomina pani Grażyna. – Najpierw wykonywałam prace z okazji świąt Bożego Narodzenia, głównie bombki z wykorzystaniem technik kanzashi czy temari. Widziałam wiele prac Eli Kraćkowskiej, która pokazała nam kiedyś, jak je wykonuje i sama szybko się „wkręciłam”.
Rawianka kolejnych inspiracji zaczęła szukać w internecie.
- Oglądałam wiele prac albumowych i kartek okolicznościowych, postanowiłam sama spróbować je zrobić. Tak powstały moje pierwsze kartki i albumy – wyjaśnia Grażyna Czarnecka. - Dzień bez zrobienia jakiejś pracy jest dla mnie aktualnie dniem straconym – dodaje z uśmiechem. - Okres pandemii sprawił, że wiele warsztatów prowadzonych jest on-line. Chętnie z nich korzystam, najczęściej czerpię inspiracje od Olgi Bielskiej.
Do wykonania jednej pracy potrzeba wiele materiałów. Nie jest to najtańsze zajęcie. – Ale to hobby, które mocno wciąga – podkreśla pani Grażyna.

Kartki zobaczysz w naszej galerii :)

MDK Rawa Mazowiecka
fb MDKRawa Rawa Mazowiecka 96-200
Grażyna Czarnecka EventMovedOnline OnlineEventAttendanceMode