#5 Rawianie i ich pasje


www.mdkrawa.pl

2021-06-30 Dodaj do kalendarza

Obrazy i ozdoby igłą malowane

Zapraszamy na piątą i jednocześnie ostatnią przed wakacyjną przerwą odsłonę mini wystawy on-line wpisującej się w cykl "Rawianie i ich ART-pasje". 

WERONIKA NAWOJSKA-WĄS nie jest rodowitą rawianką, ale mieszka w naszym mieście od ponad 30 lat. Jej życie zawodowe związane było z oświatą. Zgodnie z wykształceniem, uczyła historii i języka rosyjskiego.

- W kręgu moich zainteresowań są głównie nauki humanistyczne. Lubię czytać książki, rozwiązywać krzyżówki jolki i zajmować się rękodziełem – zdradza pani Weronika. - Wcześniej hurtowo produkowałam na drutach swetry, szaliki i inne elementy odzieży dla bliższej i dalszej rodziny oraz znajomych – wyjaśnia z uśmiechem. - Od kilku lat skupiam się na hafcie krzyżykowym.

Artystka tworzy haftowane obrazy o różnej tematyce. Tak powstają cudowne wyszywane kwiaty, zwierzęta, postaci bajkowe i autentyczne.

- W przerwach między jednym a drugim obrazem haftuję zakładki do książek, kartki świąteczne i okolicznościowe, wyszywane ozdoby – wylicza Weronika Nawojska-Wąs.

Wspaniałe, wykonane z niesamowitą precyzją wyroby artystki można najczęściej obejrzeć na kiermaszach organizowanych przez Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich.

MDK Rawa Mazowiecka
www.mdkrawa.pl Rawa Mazowiecka 96-200
Weronika Nawojska-Wąs EventScheduled OfflineEventAttendanceMode