#3 Rawianie i ich pasje


www.mdkrawa.pl

2021-05-18 Dodaj do kalendarza

Pasja stała się sposobem na życie na emeryturze

Zapraszamy na trzecią odsłonę mini wystawy on-line wpisującej się w cykl "Rawianie i ich ART-pasje". 

ELŻBIECIE KRAĆKOWSKIEJ rękodzieło było bliskie właściwie od „zawsze”. Szyła, wyszywała, szydełkowała, robiła na drutach… Prace z papieru również nie były jej obce – wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami najmłodszych klas szkoły podstawowej mówi samo za siebie. Skrzydła w tej dziedzinie rozwinęła jednak dopiero na emeryturze.

Jako pierwsza w regionie wykonywała bombki i pisanki techniką temari – „wyszywała” skomplikowane wzory na owiniętych nićmi kulach. – W Polsce ta technika właściwie jeszcze była mało znana. Oglądałam w internecie filmiki, na których Japonki pokazywały różne wzory – wspomina. – Oczywiście nic nie rozumiałam, więc uczyłam się metodą prób i błędów.

Pierwsze kroki nie były łatwe także w scrapbooking’u, w którym pani Elżbieta aktualnie się specjalizuje. Pierwsze, proste kartki okolicznościowe składające się zaledwie z kilku elementów w niczym nie przypominają rozbudowanych, często trójwymiarowych kart, pudełek, exploding box’ów i albumów, które wykonuje dziś. W swojej ofercie ma także zaproszenia, czekoladowniki, zestawy dla fotografów. – Chętnie podglądam i uczę się od lepszych ode mnie – podkreśla Elżbieta Kraćkowska. – Od momentu, kiedy wybuchła pandemia, w internecie pojawiło się bardzo dużo różnego rodzaju kursów. Dziewczyny pokazują świetne rzeczy. Czasem można z nich skorzystać bezpłatnie, innym razem kurs trzeba opłacić. Uważam jednak, że te pomysły, którymi ktoś chce się podzielić są tego warte. Dzięki temu odkrywam nowe możliwości i mogę proponować moim klientom coraz ciekawsze formy i wzory.

Warto podkreślić, że pani Ela również chętnie dzieli się swoją wiedzą. Prowadziła zajęcia manualne dla grupy miłośników rękodzieła, które odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1. Z kilku jej propozycji skorzystali także uczestnicy warsztatów w naszym Domu Kultury.
Rawianka wszystkie prace wykonuje w domowej pracowni. To tłumaczy, dlaczego od kilku lat znana jest w sieci jako Domowe Robótki.

MDK Rawa Mazowiecka
www.mdkrawa.pl Rawa Mazowiecka 96-200
Elżbieta Kraćkowska EventMovedOnline OnlineEventAttendanceMode