Sami swoi. Początek Kino Roma

Sami swoi. Początek

komedia obyczajowa, Polska, 2024, Artur Żmijewski, od 10 lat
czas projekcji: 119 min

Historia rodzin Pawlaków i Karguli jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Wśród osób opuszczających swe domy na Kresach, leżących dziś w granicach Ukrainy, był Jan Mularczyk, stryj znakomitego scenarzysty i pisarza Andrzeja Mularczyka, autora scenariusza do kultowej trylogii i prequelu. To właśnie on stał się, wiele lat później, pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka, doskonale znanej z trylogii „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Jan Mularczyk, osiedlił się w Tymowej, w okolicy Lubina, na terenie Dolnego Śląska. – Miał za sobą bogatą historię życia, a przy tym był wspaniałym narratorem. Słuchałem opowieści jego życia przez kilka tygodni i spisywałem je w zeszytach, które zachowałem do dziś. W tych opowieściach był i dramat, i melancholia, i humor – mówi Andrzej Mularczyk.

W DNIU 18 LUTEGO KASA KINA CZYNNA OD GODZ. 17:45

CENA BILETÓW: 20 zł -bilet normalny

                                      18 zł -bilet ulgowy(  przysługuje seniorom, rencistom, nauczycielom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, dzieciom od 3 lat i młodzieży uczącej się za okazaniem ważnej legitymacji ucznia lub studenta.)

W dniu 15 lutego ( czwartek) obowiązują ceny jak powyżej ponieważ  w  tym dniu wypada pokaz przedpremierowy na który nie ma zniżek tak  jak przy tzw. "tanim czwartku"

Seanse

2024-02-22 16:00 2024-03-02 17:00

Zwiastun

MDK Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode