Architektura pod lupą. Szkolenie on-line

2021-12-10

Wspólnie z Łódzkim Domem Kultury zachęcamy do udziału w szkoleniu on-line, które będzie podsumowaniem projektu "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych".

Detal architektoniczny jako narzędzie edukacyjne - praktyki i inspiracje - szkolenie on-line
Termin: 16 grudnia 2021 r, godz. 13.30-15.30

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom tematyki zdobień architektonicznych jako plastycznego zasobu, który może być wykorzystany w edukacji, budowaniu patriotyzmu lokalnego, animacji społecznej i w innych dziedzinach życia instytucji kulturalnej i oświatowej.
Porozmawiamy o definicji detalu, przykładach jego występowania, a następnie przyjrzymy się, do czego to zjawisko może być użyteczne przy tworzeniu i realizacji już istniejącej oferty edukacyjnej i kulturalnej.
Zaprezentujemy treści powstałe w ramach projektu „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych" – scenariusze edukacyjne dla młodszych i starszych klas szkoły podstawowej, filmy i przewodniki.

Aby wziąć udział w webinarium należy:
• posiadać dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego podłączonego do sieci internetowej, wyposażonego w głośniki lub możliwość podpięcia słuchawek,
• posiadać system Windows 7 lub nowszy / Mac OS wersja 10.13 lub nowszy / Android/ iOS,
• posiadać przeglądarkę Microsoft Edge / Mozilla Firefox 75 lub wyższy / Google Chrome,
• wejść o określonej godzinie do „wirtualnego pokoju”, którego adres Uczestnik otrzyma przed spotkaniem w wiadomości e-mail.
Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza elektronicznego: KLIKNIJ TUTAJ

Organizatorem szkolenie jest Łódzki Dom Kultury.

Kontakt do organizatora: Natalia Korzeniowska-Sońta, tel. 797-326-219

Szkolenie poprowadzi Maria Nowakowska – popularyzatorka architektury i sztuki w przestrzeni publicznej, właścicielka marki „Łódzki detal”, dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Szkolenie będzie realizowane w ramach projektu "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.