Dlaczego ten dom tak wygląda? Bezpłatne materiały


Rawa Mazowiecka

2021-12-30 Dodaj do kalendarza

Dlaczego ten dom tak wygląda? FINAŁ

Zakończył się projekt z zakresu edukacji architektonicznej skierowany do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi: "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja".

W ramach działań zostały opracowane scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania, patrz na dole strony), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.

Materiały te zostały opracowane w wyniku kwerend terenowych. Przygotowano także filmy edukacyjne, które dostępne są na platformie YouTube Łódzkiego Domu Kultury.

Ideą projektu jest, aby pokazać - oprócz zabytków o rozpoznanej wartości architektonicznej - również mniej popularne oblicza lokalnego dziedzictwa. Chodzi o zwrócenie uwagi m.in. na małą architekturę i rzeźbę plenerową, opowiedzenie o realizacjach powojennych, o starych szyldach i liternictwie - w nawiązaniu od lokalnych uwarunkowań i specyfiki.

Cieszymy się, że mogliśmy być jednym z partnerów przy realizacji tego jakże ciekawego projektu! Przypominamy, że uzyskał on dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/mdkrawa/ftp/2017/wp-content/themes/mdkrawa/functions.php on line 756

MDK Rawa MazowieckaMinisterstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i SportuWojewództwo Łódzkie
Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode