Spektakl: Długi łykend


sala widowiskowa MDK

2023-09-07 Dodaj do kalendarza

Zrób sobie "Długi łykend" i baw się razem z nami 

"Długi łykend" to pełna humoru opowieść o relacjach damsko-męskich, którą pokochają (nie tylko) osoby w długich związkach.

poniedziałek, 27 listopada 2023, godz. 18:30

Bilety dostępne wyłącznie on-line na platformach: www.biletyna.pl i www.kupbilecik.pl

Norm Foster jest niezwykle popularnym i najczęściej wystawianym dramaturgiem w historii Kanady. Jego sztuki znane są ze swojego charakterystycznego humoru oraz trafnego pokazania tego, jak zwykli ludzie próbują sobie radzić w życiu. "Norm Foster ma talent do tworzenia postaci, które są tak wiarygodne, że widzowie mogą zobaczyć na scenie fragmenty samych siebie" (Daily News). Również "Długi łykend" wpisuje się w ten schemat. To klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji.

Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? Co kryje się w mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość... Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia...? Zapraszamy!

Reżyseria: Piotr Dąbrowski, Julia Wacławik-Dąbrowska

Scenografia: Magdalena Wacławik

Aktorzy (grać będą wymiennie): Pola: Maja Berełkowska Wanda: Katarzyna Walter Karol: Piotr Cyrwus / Piotr Dąbrowski Robert: Wojciech Wysocki /Piotr Dąbrowski

Autorem "Długiego łykendu" jest Norm Foster. Jego sztuki doczekują się rocznie około 150 rożnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali. Tego samego autora grane są w Polsce (z ogromnym powodzeniem) dwa spektakle: "Premiera" i "Ostra jazda". Tekst z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od dziesięciu lat mieszkający w Kanadzie (gdzie ukończył studia reżyserskie).

sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
Norm Foster EventScheduled OfflineEventAttendanceMode