I Filmowy weekend z MDK

2020-06-30 Dodaj do kalendarza

Zapraszamy na pierwszą odsłonę letniego kina!

Co tydzień będziemy proponować Wam dwie projekcje. Piątkową - dla dorosłych. Sobotnią - rodzinną. Zaczynamy światowym hitem - musicalem, który swoją premierę miał w 2016 roku. Film został nagrodzony aż 6 Oscarami!

PIĄTEK, 3 lipca, godz. 19.00 - LA LA LAND w reżyserii Damiena Chazelle

Bilet - 10 zł

Mia (Emma Stone) jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

SOBOTA, 4 lipca, godz. 11.00 - MANU. BĄDŹ SOBĄ!

(animacja w reżyserii Christiana Haasa miała swoją premierę w 2019 r.)

Bilet - 5 zł 

Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.