Muzyczna Jatka wyjątkowo w MDK!


sala widowiskowa MDK

2021-12-04

Piosenki stanu wojennego 

Ze względu na zaostrzenie reżimu sanitarnego, dla bezpieczeństwa wszystkich gości - grudniowa Muzyczna Jatka wyjątkowo odbędzie się w naszej sali widowiskowej. Koncert rozpoczniemy kwadrans później, niż to pierwotnie planowaliśmy - o godz. 18:15. Damy w ten sposób czas osobom, które nie wiedziały o zmianie miejsca koncertu i wybiorą się na niego do Jatek Miejskich. Zapraszamy serdecznie! Wstęp oczywiście pozostaje wolny!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej zapraszamy na trzecią odsłonę cyklu "Muzyczna Jatka". Tym razem podkreślimy przypadającą 13 grudnia 40. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Piosenki z tego okresu przypomną nam Jan Kłosowski (śpiewak, bas) oraz Tomasz Wolak (pianista, wokalista). 

Mini koncert odbędzie się 15 grudnia w Jatkach Miejskich (ul. Mickiewicza 11). Start: godz. 18:00. Wstęp wolny. 

Tomasz Wolak - pianista, wokalista i organista. Lider zespołu „Rock Band” z Nowego Sącza, z którym wykonuje szeroko rozumianą muzykę rozrywkową (m.in. rock, pop, jazz, soul, piosenkę poetycką) oraz muzykę sakralną i klasyczną. Na co dzień pracuje jako organista przy Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu. Jest solistą Chóru im. św. Jana Pawła 2 w Nowym Sączu, z którym koncertował w 20 krajach europejskich (m.in czterokrotnie we Włoszech). Od ponad 25 lat jest organizatorem i wykonawcą koncertów patriotycznych, przede wszystkim związanych z najnowszą historią Polski. Za krzewienie Patriotyzmu na niwie muzycznej został dwukrotnie odznaczony medalem „35-lecia Solidarności” oraz medalem „Zło dobrem zwyciężaj”.

Jan Kłoskowski – śpiewak, bas, rodem z Warszawy. Śpiewał m.in., w Chórze Teatru Wielkiego i Opery, obecnie solista Chóru im Jana Pawła 2 w Nowym Sączu.

W programie usłyszymy m.in. takie utwory, jak: Taki kraj, Mury, Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana, Ballada o Janku Wiśniewskim, Boże nasz jak ten strajk długo trwa, Zapłakana Polska cała, To nic, że wkoło kraczą wrony.

MDK Rawa Mazowiecka
sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
Tomasz Wolak EventScheduled OfflineEventAttendanceMode