Kamil Dziubiński – grafika


hol wystawowy MDK

2018-04-16 Dodaj do kalendarza

Kamil Dziubiński

28 lat, ukończył klasę o profilu informatycznym w Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł.St. Reymonta w Rawie Maz.

Pasjonuje się grafiką ,kinem (prowadzi bloga „ Spojrzenie Filmowe” i własną stronę artystyczną „Stardust Art.”). Lubi „Ojca Chrzestnego”, „Czas Apokalipsy”, „Taksówkarza” , „Mechaniczną pomarańczę”.

Ulubionym aktorem Kamila jest Marlon Brando. Interesuje się także sportem i od wielu lat kibicuje hiszpańskiemu FC Barcelona a także polskim siatkarkom i siatkarzom.

W sztuce tworzenia prac graficznych nie szuka większych inspiracji, najciekawsze pomysły pochodzą „z głowy” zwłaszcza kiedy się nudzi. Często łączy kino z aspektem graficznym, co widać w jego pracach. Bardzo podoba mu się styl Andy’ego Warhola twórcy pop-artu. Tak jak Warhol portretuje znane osoby ale w bardziej subtelnej jakby efemerycznej formie przekazu niż inspirator.

Kamil choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu Duchenne’a. Problemy zaczęły się gdy miał 7 lat. Od 7 lat jest podłączony do respiratora. Może poruszać jedynie jednym palcem u lewej ręki. Na paznokciu ma przyklejony czarny punkt dzięki któremu potrafi przesuwać kursor na monitorze komputera. Tylko w ten sposób porozumiewa się ze światem i ludźmi w Internecie.

hol wystawowy MDK Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode