Kartka z kalendarza. Lipiec


Rawa Mazowiecka

2024-06-30 Dodaj do kalendarza

Rawa Mazowiecka #kartkazkalendarza

To nasz cykl związany z kalendarzem na 2024 rok, który wydaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka. Podkreśla on przypadający w tym roku jubileusz 40-lecia naszej placówki. W kalendarzu zebraliśmy zdjęcia prac wpisujących się w artystyczny projekt "Kolażowa Rawa". Co miesiąc opowiadamy Wam o jednym z 12 pięknych miejsc charakterystycznych dla naszego miasta. Zachęcamy do oglądania i czytania :)

LIPIEC: Pływalnia miejska

Pracę wykonały: Natalia Stańczyk, Małgorzata Konewka, Katarzyna Hebda i Olga Kobyłecka z Pracowni plastycznej MDK.

AQUARIUM Centrum Fit Rawa jest jednym z najnowocześniejszych obiektów o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Obiekt mieści się w Rawie Mazowieckiej, przy ulicy Katowickiej 20, tuż obok zalewu Tatar i kompleksu rekreacyjnego OSiR. 

Do dyspozycji gości są: basen sportowy o zmiennej głębokości, basen rekreacyjny, brodzik dla małych dzieci, wanny oraz jacuzzy. Strefa rekreacyjna jest bogato wyposażona w bicze i aerozole wodne. Polecamy również zjeżdżalnie: wewnętrzną - rodzinną - i większą zjeżdżalnię wychodzącą na zewnątrz obiektu. Chcącym odpocząć i zrelaksować się polecamy SPA, w którym znajdują się: grota solna, łaźnia ziołowa, łaźnia turecka oraz sauna fińska. Amatorzy czynnego wypoczynku mogą skorzystać z bogato wyposażonej siłowni lub sali fitness.

Od późnej jesieni do wczesnej wiosny miłośnicy sportów zimowych mogą pojeździć na łyżwach. Wiosną na miejscu lodowiska zaczyna funkcjonować skatepark. Do dyspozycji gości jest również wypożyczalnia sprzętu sportowego, gdzie można wypożyczyć m.in. rowery, gokarty, łyżwy i wrotki.

Warto dodać, że w AQUARIUM zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które zapewniają wysoką funkcjonalność obiektu. Już na etapie projektowania cały obiekt pozbawiony został barier architektonicznych i dzięki temu jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, montaż windy oraz wielu specjalistycznych urządzeń sprawia, że korzystanie z pełnej oferty AQUARIUM jest łatwe i przyjemne.

Poznaj lepiej możliwości obiektu zaglądając na oficjalną stronę internetową ZGO Aquarium.

====================================================

KOLAŻOWA RAWA. W kwietniu 2023 roku Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zaproponował młodym artystom mieszkającym i uczącym się w naszym regionie udział w warsztatach plastycznych. Tematem było wykonanie dzieła metodą kolażu na podstawie fotografii wybranych, charakterystycznych obiektów i miejsc naszego miasta. Młodzież ze szkół podstawowych - nr 1, 2 i 4 z Rawy Mazowieckiej, szkoły w Kurzeszynie i Chodnowie oraz pracowni plastycznej MDK starała się odwzorować uwiecznione na fotografii piękno naszego miasta w nietypowej technice artystycznej, oddając oryginalność i autentyczność obiektów. Pomysłowość młodych artystów, różne rodzaje tkanin oraz materiałów zaowocowały pięknymi pracami, które prezentujemy w naszym kalendarzu na rok 2024. 

MDK Rawa Mazowiecka
Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
ZGO Aquarium EventScheduled OfflineEventAttendanceMode