Kartka z kalendarza. Styczeń


Rawa Mazowiecka

2024-01-01 Dodaj do kalendarza

Rawa Mazowiecka #kartkazkalendarza

To nasz nowy cykl związany z kalendarzem na 2024 rok, który wydaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka. Podkreśla on przypadający w tym roku jubileusz 40-lecia naszej placówki. W kalendarzu zebraliśmy zdjęcia prac wpisujących się w artystyczny projekt "Kolażowa Rawa". Co miesiąc opowiemy Wam o jednym z 12 pięknych miejsc charakterystycznych dla naszego miasta. Zachęcamy do oglądania i czytania :)

STYCZEŃ: Miejski Dom Kultury im. Danuty INKI Siedzikówny w Rawie Mazowieckiej 

Pracę wykonali: Hanna Wach, Julia Jadczak, Natalia Górecka, Filip Binienda - pracownia plastyczna MDK

Miejski Dom Kultury został powołany do życia 1 stycznia 1984 roku przez Miejską Radę Narodową w Rawie Mazowieckiej. Uroczyste otwarcie placówki odbyło 17 stycznia 1985 roku

Od sierpnia 2005 do maja 2007 roku budynek Miejskiego Domu Kultury przeszedł generalny remont. W jednopiętrowym budynku o łącznej powierzchni 1500 m2 znajdują się:

- na parterze: sala widowiskowo – kinowa na 300 miejsc z dwoma garderobami, hol wejściowy z szatnią, kawiarnia, pomieszczenia biurowe;

- na I piętrze: hol wystawowy, kabina projekcyjna, kabina oświetleniowa, sala konferencyjna, sala zajęć oraz pięć pomieszczeń biurowych;

- w piwnicy: pracownia plastyczna, sala tańca oraz sale zajęć dla różnych grup działających przy MDK.

Całoroczny program działalności opracowujemy w oparciu o rozeznanie potrzeb kulturalnych środowiska, jak również możliwości finansowych placówki. Prowadzimy działalność skierowaną zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców naszego miasta.

Organizujemy szereg imprez o zasięgu miejskim, powiatowym, ogólnopolskim - konkursy, przeglądy, warsztaty,  wystawy, koncerty, spektakle teatralne, imprezy amatorskie i profesjonalne. Na naszej scenie wystąpiło wielu artystów – aktorów i piosenkarzy – znanych z radia, telewizji i teatru. Gościliśmy także polityków, m.in. - byłego prezydenta RP Lecha Wałęsę oraz premierów - Mieczysława Rakowskiego i Jerzego Buzka.

Na przełomie lat funkcję dyrektora placówki pełnili:
* 1984 – 1997 pan Józef Machnicki
* 1997 – 1998 pan Sławomir Gola
* 1998 – 2000 pan Marek Błocki
* od lutego 2001 r. pan Grzegorz Klimczak

====================================================

KOLAŻOWA RAWA. W kwietnie 2023 roku Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zaproponował młodym artystom mieszkającym i uczącym się w naszym regionie udział w warsztatach plastycznych. Tematem było wykonanie dzieła metodą kolażu na podstawie fotografii wybranych, charakterystycznych obiektów i miejsc naszego miasta. Młodzież ze szkół podstawowych - nr 1, 2 i 4 z Rawy Mazowieckiej, szkoły w Kurzeszynie i Chodnowie oraz pracowni plastycznej MDK starała się odwzorować uwiecznione na fotografii piękno naszego miasta w nietypowej technice artystycznej, oddając oryginalność i autentyczność obiektów. Pomysłowość młodych artystów, różne rodzaje tkanin oraz materiałów zaowocowały pięknymi pracami, które prezentujemy w naszym kalendarzu na rok 2024. 

MDK Rawa Mazowiecka
Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode