Spędź z nami Walentynki w Kinie Konesera

2022-02-05

Romans wszechczasów na dużym ekranie to nasza propozycja na święto zakochanych 

"Casablanca" jest jednym z tych filmów, które się po prostu zna.  Nawet jeśli się go nie widziało, to nie sposób nie rozpoznać tytułu lub odtwórców głównych ról - Humphreya Bogarta i Ingrid Bergman. Słynny melodramat, film legenda - możecie go zobaczyć u nas już w Walentynki! 

Zapraszamy na nadprogramowy seans do Kina Konesera. Film, który Wam proponujemy zdobył 5 nominacji do Oscara oraz 3 statuetki, włączając w to "Najlepszy Film" 1943 roku. Uznawany jest za jeden z najbardziej znanych filmów w historii kina. Jeśli jeszcze go nie widzieliście - koniecznie trzeba to nadrobić. Jeśli widzieliście - warto go sobie odświeżyć. 

Seans odbędzie się w poniedziałek, 14 lutego, godz. 18.30

Bilet – tylko 10 zł.

 

Kilka słów o filmie

Najsłynniejszy melodramat wszech czasów, film - legenda, dzieło doskonałe, które można oglądać setki razy. Akcja filmu dzieje się podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez Niemców i francuskich kolaborantów Casablance. Do Casablanki łatwo się dostać, ale trudno ją opuścić, zwłaszcza jeśli jest się poszukiwanym przez nazistów, tak jak działacz czeskiego ruchu oporu Victor Laszlo (Paul Henreid). Jedyną jego nadzieją okazuje się być właściciel nocnego klubu Rick Blaine (Humphrey Bogart) - cyniczny Amerykanin, który nie jest skory do pomocy, tym bardziej, że żoną Victora jest jego była ukochana, która złamała mu serce - Ilsa (Ingrid Bergman). Dawne uczucia odżywają. W zamian za ułatwienie mężowi wyjazdu z Casablanki, Ilsa proponuje Rickowi siebie. Główny bohater musi dokonać wyboru. Czy uczucie zwycięży w obliczu wojny?