Grudniowe Kino Konesera - Dolina Bogów

2022-11-23 Dodaj do kalendarza

Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?

Artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Splata ze sobą trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Zapraszamy na grudniowy seans w Kinie Konesera! Na dużym ekranie zobaczymy film Lecha Majewskiego "Dolina Bogów".

Poznacie legendę Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełną bogatej symboliki i archetypów, historię najbogatszego człowieka globu Wesa Taurosa (w tej roli John Malkovich) oraz losy narratora filmu - Johna Ecasa (Josh Hartnett) - pisarza, który zmaga się z własnymi problemami.

Seans odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia, godz. 18.30

Bilet - tylko 10 zł. 

 

Kilka słów o filmie

Film splata ze sobą trzy wątki narracyjne. Pierwszy, archaiczna legenda Indian Navajo, opowiada o ich ziemi i bogach, którzy pod postacią skał-pomników zaludniają dolinę zwaną Valley of the Gods. Drugi jest historią najbogatszego człowieka, Wesa Taurosa, eksperymentującego na sobie możliwości, jakie daje nieograniczony pieniądz. Dotknięty osobistą tragedią, Tauros żyje w ukryciu przed światem i tylko od czasu do czasu ukazuje się publicznie, lecz tak naprawdę osobą, którą widzą postronni, jest jego sobowtór. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa, pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa. Jego nieposkromiona wyobraźnia "poprawia" rzeczywistość, przenosząc ją w świat fantazji. Po traumatycznym rozstaniu z żoną, szukając wyjścia z impasu, John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, wykupuje Dolinę Bogów, aby drążyć tunele w świętej ziemi. Zburzony spokój przodków Navajo sprawia, iż skały rodzą mściciela…