Lipcowe Kino Konesera - Magnezja

2022-06-26

Pewnego razu na dzikim pograniczu... 

Na odciętym od reszty kraju skrawku ziemi rządzą kobiety, a główną walutą jest kula z rewolweru. Przez wakacje także będziemy spotykać się w Kinie Konesera. Nasza propozycja na lipiec to Magnezja w reżyserii Macieja Bochniaka (premiera - październik 2020). W rolach głównych zobaczymy na dużym ekranie m.in. Dawida Ogrodnika, Mateusza Kościukiewicza, Maję Ostaszewską, Magdalenę Boczarską, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca i Andrzeja Chyrę. Już sama obsada przekonuje, że warto ten film zobaczyć! 

Ze względów technicznych senas filmu nie odbył się w pierwszym planowanym termine (4.07). Serdecznie zapraszamy na projekcję w najbliższy poniedziałek, 11 lipca o godz. 18:30. 

Bilet – tylko 10 zł.

 

W kilku słowach o filmie

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!