Listopadowe Kino Konesera - Bicz boży

2022-10-29

Rawa na dużym ekranie 

Do mieszkańców małego miasteczka wysyłane są anonimy. Sprawę bada oficer śledczy MO. Tłem do tych wydarzeń są doskonale znane nam kadry - rynek, ratusz, park miejski, stacja kolejki wąskotorowej... Zapraszamy na wyjątkowy seans w Kinie Konesera. W listopadzie proponujemy obraz w reżyserii Marii Kaniewskiej - "Bicz boży" - film dla nas wyjątkowy, bo kręcony w Rawie Mazowieckiej! 

Miło będzie zobaczyć rawskie kadry sprzed lat na dużym ekranie. Będą również niespodzianki. Dzięki uprzejmości pasjonatów lokalnej historii - Kamili i Marcina Strutyńskich pokażemy Wam wydrukowane fotosy z planu zdjęciowego. A jest co oglądać, bo w filmie wystąpiły aktorskie gwiazdy - m.in. Janusz Gajos, Pola Raksa, Stanisław Mikulski. Oprócz wystawy, zachęcimy do rozmów i wspominek o dawnej Rawie i pracy przy filmie od kulis. Film miał premierę 7 lipca 1967 roku. 

Mamy nadzieję, że przybędziecie licznie! Zwłaszcza, że ten wyjątkowy seans zobaczycie za darmo! 

Seans odbędzie się w poniedziałek, 7 listopada, godz. 18.30

Wstęp bezpłatny!! 

 

Kilka słów o filmie

Komedia sensacyjno - satyryczna, której bohaterem jest dziesięcioletni chłopiec, szantażujący mieszkańców miasteczka groźnymi anonimami. Starszy brat Paweł jest oficerem śledczym MO, młodszy Felek chce mu pomóc w wykryciu jakiejś większej afery kryminalnej, która umożliwiłaby przeniesienie do Warszawy. Zaczyna więc wysyłać anonimy do osób mających na swoim koncie różne grzeszki. Sądzi, że winowajcy zgłoszą się sami do milicji. Niestety, ważniejszy od tych grzeszków okaże się "groźny szantażysta grasujący w miasteczku". Felek w końcu przyznaje się...