Misterium Droga Krzyżowa Muzyczne obrazy i impresje


Kościół pw. N.P.N.M.P.

2016-03-14 Dodaj do kalendarza

Burmistrz Miasta Dariusz Misztal, ks. Prałat Bogumił Karp oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na koncert - misterium "Droga Krzyżowa - muzyczne obrazy i impresje".

"Droga Krzyżowa - muzyczne obrazy i impresje" ma charakter misterium muzyczno-poetyckiego, a oryginalność jego polega na specjalnie skomponowanej przez Cezarego Chmiela (muzyczne obrazy) i Marka Stryszowskiego (muzyczne impresje) współcześnie brzmiącej muzyce, inspirowanej filozoficznym tekstem ks. Jana Twardowskiego (laureat nagrody literackiej w 2000 roku), które to elementy współtworzą niepowtarzalną jakość.
Projekt został zarejestrowany na CD i wydany w 2001 roku, a oficjalna premiera odbyła się 13-tego kwietnia 2001 roku w Wielki Piątek.
Miejscem premierowego koncertu była podziemna Kaplica Św. Kingi w zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce.
Dotychczas , zarówno przed premierą płytową jak i po niej, odbyło się szereg edycji tego muzycznego widowiska, w wielu miastach w Polsce i zagranicą, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mediów i dostarczały wielkich wzruszeń.
Koncerty realizowane są przez zespół De Profundis , którego trzon stanowią Cezary Chmiel -instrumenty klawiszowe, , Marek Stryszowski - śpiew, saksofony, Electronic Wind Instrument, , Tomek Kudyk - trąbka.
Jako narrator wystąpi znany aktor Jan Nowicki.

Zaczynamy o godz: 19.00 w sobotę 19 marca 2016 roku w Kościele p.w. N.P.N.M.P. przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej. Wstęp bezpłatny.

 

Kościół pw. N.P.N.M.P. Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode