Rawskie Klimaty: Lubię wracać tam...


Plac Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej

2023-07-24 Dodaj do kalendarza

A my lubimy, kiedy on wraca i śpiewa w swoim rodzinnym mieście. Zapraszamy na wyjątkowy koncert, którego gwiazdą będzie rawianin MICHAŁ BŁOCKI.

wtorek, 15 sierpnia, godz. 19:00

Plac Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej, wstęp wolny 

Michał Błocki to wywodzący się z naszego miasta artysta, który aktualnie mieszka i pracuje w Krakowie. Do Rawy wraca do rodziny, przyjaciół i znajomych, ale także by zachwycać lokalną społeczność swoim głosem. Tym razem zaproponuje nam między innymi piosenki Zbigniewa Wodeckiego, którego znają i uwielbiają kolejne pokolenia słuchaczy. Podczas sierpniowego koncertu usłyszymy kilka piosenek z repertuaru tego znakomitego piosenkarza.  

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, dlatego usłyszymy także kilka utworów patriotycznych – Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego, Mieczysława Karłowicza. 

Plac Piłsudskiego wypełni się również muzyką z oper i operetek, pieśniami włoskimi, popularnymi przebojami, które wszyscy doskonale znamy. Michałowi będzie akompaniować przy fortepianie Olga Piotrowska-Cender.

Przygotowujemy także małą niespodziankę. Z Michałem zaśpiewa ktoś jeszcze... Kto? Bądźcie z nami 15 sierpnia w samym sercu Rawy Mazowieckiej i przekonajcie się o tym na własne uszy. 

 

O artystach słów kilka

Michał Błocki - tenor, w 2014 roku ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii  Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego. W latach 2015-2016 kontynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na specjalności kantatowo - oratoryjnej w klasie prof. Bogdana Makala. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich takich artystów, jak np.: Jerzy Artysz, Sergei Leiferkus, Ryszard Karczykowski. Od wielu lat współpracuje z wieloma instytucjami w Polsce, tj. Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Muzyczny w Łodzi, Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki. Od stycznia 2018 roku jest tenorem w zespole Chóru Opery Krakowskiej. Na swoim koncie ma wiele koncertów, recitali i kursów oraz znajomość kilkudziesięciu chóralnych i solowych partii wokalnych.

Olga Piotrowska-Cender - pianistka, kameralistka, korepetytor. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiowała w klasie fortepianu prof. dr hab. Janusza Skowrona i dr hab. Piotra Machnika. Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę jako akompaniator przy Wydziale reżyserii opery i teatru muzycznego – wydział powstały w kooperacji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – obecnej Akademii Sztuk Teatralnych. Następnie otrzymała propozycję współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych jako korepetytor przy spektaklach muzycznych realizowanych przez studentów wydziału wokalno-aktorskiego. Tam miała możliwość współpracować z reżyserami oraz aktorami takimi jak: Wojciech Kościelniak, Tadeusz Bradecki, Bogdan Hussakowski, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Beata Fudalej, Anna Radwan, Jerzy Żuk-Opalski etc. Akompaniowała kilkukrotnie podczas wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Brała również udział Międzynarodowym Konkursie Piosenki Aktorskiej „Śpiewająca maska” w Petersburgu.
Od roku 2019 pracuje jako akompaniator/korepetytor w Operze Krakowskiej. W tym czasie brała udział w przygotowaniu premier takich jak: „Cyrulik Sewilski” G.Rossini, „Candide”
L.Bernstein, „Sen nocy letniej” F.Mendelssohn-Bartholdy, „Jeanne D’Arc” A.Honegger, „Orfeusz w piekle” J.Offenbach, „Otello” G.Verdi, „Turandot” G.Puccini oraz prapremiery
opery „Wanda” J.Wnuk-Nazarowej. Ponadto akompaniuje w klasie skrzypiec, altówki i kontrabasu oraz klasach fletu i perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach, gdzie w ciągu kilkuletniej pracy uzyskała kilkadziesiąt dyplomów za wyróżniający akompaniament podczas konkursów, festiwali i przesłuchań rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Prowadzi intensywną działalność koncertową występując kameralnie (głównie z wokalistami). Współpracuje również z Capellą Cracoviensis, Chórem Polskiego Radia, zespołem La Sanluistango oraz Teatrem Rozrywki Szymaszkowa w Zakopanym.
Poza działalnością koncertową zajmuje się terapią dźwiękiem kamertonów. W 2017 roku ukończyła z powodzeniem kurs Muzykoterapii dogłębnej komórkowej realizowany w katowickim oddziale Akademii Dźwięku założonej przez Barbarę Romanowską.

MDK Rawa Mazowiecka
Plac Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej Rawa Mazowiecka 96-200
Michał Błocki EventScheduled OfflineEventAttendanceMode