Magdalena Wołk - Spojrzenie


www.mdkrawa.pl

2021-05-17 Dodaj do kalendarza

Zapraszamy na wernisaż on-line

Magdalena Wołk - bohaterka naszej majowej wystawy on-line. Fotografka.

Urzekające zdjęcia pani Magdaleny mieliśmy już przyjemność prezentować w mini galerii na piętrze naszego Domu Kultury. Tym razem zapraszamy na wernisaż on-line. Fotografie zebrane w cykl "Spojrzenie" będzie można podziwiać już w piątek, 21 maja od godziny 19:00 na naszej stronie i profilu facebook’owym MDKRawa. Gorąco polecamy!

Magdalena Wołk tak mówi o swojej pasji:

Fotografuję od około 10 lat. Absolutnie nie czuję się żadną specjalistką w tej dziedzinie. To moje hobby albo jak kto woli - pochłaniacz czasu. O wiele łatwiej jest mi robić zdjęcia niż opowiadać o nich. W moich pracach nie należy doszukiwać się żadnych przesłań ani filozofii. Staram się po prostu robić "ładne obrazki". Nikogo nie kopiuję ani nie naśladuję. Kiedyś dużo publikowałam na różnych stronach. Miałam ogromną potrzebę bycia docenianą. Oczywiście w dalszym ciągu bardzo mnie cieszy, kiedy moje zdjęcia są zauważane i publikowane, ale teraz wiem, że nie muszę ani sobie, ani nikomu nic udowadniać. Robię to, co sprawia mi przyjemność.

Fotografuję głównie dzieci i kobiety. Niektórzy zarzucają mi, że "te moje modelki takie nieuśmiechnięte". Taki mam styl. Co mnie inspiruje? Wszystko - miejsce, przedmiot, ubiór, osoba, pora roku, muzyka. Znalazłam kiedyś cytat, słowa Jima Jarmuscha, który bardzo dobrze charakteryzuje moją twórczość: "Kradnij ze wszystkiego, co wpływa na twoją inspirację lub napędza twoją wyobraźnię. Wchłaniaj stare filmy, nowe filmy, muzykę, książki, obrazy, fotografie, wiersze, sny, przypadkowe rozmowy, architekturę, mosty, znaki drogowe, drzewa, chmury, zbiorniki wodne, światło i cienie." Potrzeba mi napędu, więc kradnę dość często.

www.mdkrawa.pl Rawa Mazowiecka 96-200
Magdalena Wołk EventMovedOnline OfflineEventAttendanceMode