Muzyczna Jatka: Gruzja muzyką i winem pachnąca...


Miejskie Jatki, ul. Mickiewicza 11

2022-06-14 Dodaj do kalendarza

Gruzińskie legendy, nuty i smaki 

Zapraszamy do zaczarowanej krainy muzyką i winem pachnącej. Gruziński wieczór to nasza propozycja na czerwcową, ostatnią przed wakacjami Muzyczną Jatkę. 

Po raz kolejny zawita do nas rodzinny duet – Paweł Łukasik (altówka) i Joanna Błażej-Łukasik (fortepian). Artyści zaproponują nam przeplatany opowieściami koncert, pełen poetyki gruzińskich krajobrazów. Pani Joanna przybliży publiczności historie o gruzińskich legendach i kulturze, instrumentach, biesiadach i toastach. Zapewniamy - warto z nami być. Muzyczny wieczór okraszony będzie wyjątkowym smakiem oryginalnego gruzińskiego wina. 

Muzyczna Jatka - Gruzja muzyką i winem pachnąca...

Środa, 22 czerwca, godz. 18:00, wstęp wolny

Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej 

Niezmiennie serdecznie zapraszamy wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej.

 

Kilka słów o artystach 

Joanna Błażej- Łukasik – fortepian

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Od czasu studiów koncertuje jako solistka i kameralistka biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i Europie.

W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Od wielu lat współpracuje z wieloma znakomitymi polskimi i zagranicznymi artystami zapraszając ich do swoich oryginalnych projektów koncertowych. Jej bogaty repertuar obejmuje szeroki wachlarz  muzyki klasycznej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.

Jest założycielką prowadzonej przez siebie Polskiej Fundacji Kultury i Rozwoju, poprzez którą organizowane są oryginalne i wartościowe wydarzenia promujące kulturę wysoką  ze szczególnym uwzględnieniem polskiego dziedzictwa.

Paweł Łukasik- altówka

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Od czasu studiów koncertuje w wielu znakomitych ośrodkach kulturalnych w Polsce i Europie.

Czynnie zajmuje się propagowaniem altówki w roli instrumentu solowego, dokonując wielu transkrypcji, autorskich aranżacji oraz nagrań dla PR.

Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także lutnictwem – gra na wykonanym przez siebie instrumencie.

MDK Rawa Mazowiecka
Miejskie Jatki, ul. Mickiewicza 11 Rawa Mazowiecka 96-200
Paweł Łukasik, Joanna Błażej-Łukasik EventScheduled OfflineEventAttendanceMode