Muzyczna Jatka: Uśmiechaj się do każdej chwili... 


Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11

2022-05-09

Najpiękniejsze piosenki Anny German 

To nasza propozycja na majową Muzyczną Jatkę. Równie piękne będzie ich wykonanie, bo doskonale znamy już parę, która je zaprezentuje. Zaśpiewa dla nas Joanna Rolewska-Kowalczyk, a akompaniował będzie jej mąż Szymon Kowalczyk. Para oczarowała nas w ubiegłym roku cudownym koncertem swoich ulubionych piosenek podczas jednego z letnich, plenerowych koncertów na zielonym placu przy MDK. Piosenki Anny German w ich wykonaniu można było natomiast usłyszeć w ramach cyklu "Koncerty w rawskiej farze". Pani Joanna doskonale czuje się w tym repertuarze. Ma głos zbliżony do wokalu znanej artystki. Tym bardziej zachęcamy, by popołudnie 18 maja spędzić właśnie z nami. 

Muzyczna Jatka - Uśmiechaj się do każdej chwili... Anna German

Środa, 18 maja, godz. 18:00, wstęp wolny

Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej 

Niezmiennie serdecznie zapraszamy wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej.

Joanna Rolewska-Kowalczyk - śpiewaczka, sopranistka o niezwykłym głosie. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 8 lat, kiedy to śpiewała w kościele. Następnie ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych u Elżbiety Zapendowskiej i bułgarskiego tenora Kaudi'ego Kaudov'a oraz Dariusza Stachury. Jej głos do złudzenia przypomina głos Anny German. Jest specjalistką w wykonywaniu jej utworów. Wielokrotnie wygrywała dedykowane piosenkarce konkursy i festiwale. W 2015 r. współpracowała z Teatrem Sabat w Warszawie, gdzie grała główną rolę w spektaklu "Pokochaj German". Jej niezwykły głos uświetnił wiele uroczystości kościelnych, a repertuar jest niebywale szeroki.

Szymon Kowalczykmuzyk, organista, nauczyciel śpiewu, realizator dźwięku. Absolwent Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku. W murach każdego kościoła jego muzyka brzmi niepowtarzalnie, oryginalnie i nigdy tak samo. Wkładając nie tylko swoją wiedzę, technikę, ale przede wszystkim serce do muzyki, potrafi wyrażać każde emocje. Jego wykonania i głos poruszają nawet tych, którzy są obojętni muzycznie. Swoją muzyką uświetnił kilkaset uroczystości.

----------------------------------------------------------------

Anna Wiktoria German-Tucholska – polska piosenkarka i kompozytorka, aktorka, z wykształcenia geolog. Laureatka festiwali m.in. w Monte Carlo, Bratysławie, Neapolu, Cannes, Sopocie, Opolu, Kołobrzegu, Zielonej Górze. Była pierwszą Polką, która wystąpiła w San Remo.

 

 

MDK Rawa Mazowiecka
Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 Rawa Mazowiecka 96-200
Rolewska Kowalczyk EventScheduled OfflineEventAttendanceMode