Wystawa: Papierowa magia świąt


hol wystawowy MDK

2022-11-30 Dodaj do kalendarza

Rawianki tworzą cuda z papieru

Czy świąteczna kartka może być małym arcydziełem? Wybierzcie się na wernisaż rawianek - Grażyny Czarneckiej i Anny Patuszczyk, a udowodnimy Wam, że jak najbardziej! 

Papierowa Magia Świąt. Scrapbooking

PIĄTEK, 9 grudnia, godz. 18:00

hol wystawowy MDK na pierwszym piętrze, wstęp wolny

Grażyna Czarnecka - przez 37 lat pracowała w szkole jako nauczyciel geografii. Po przejściu na emeryturę dostała propozycję pracy jako kierownik rawskiej świetlicy środowiskowej. - Przygotowując się mentalnie do przejścia na emeryturę szukałam dla siebie jakiegoś zajęcia, by dalej móc ciekawie spędzić czas - wspomina. - Nie chciałam ograniczać się tylko do czytania książek. Jak spoglądam wstecz, próbowałam różnych technik kreatywnych. Było szydełkowanie, robienie na drutach  i nawet próby szycia. Potem fascynacja wstążką i robieniem kwiatów metodą kanzashi. Nieobca jest mi też makrama czy decupage.

Anna Patuszczyk - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. - W pracy z małymi dziećmi trzeba rozwijać ich kreatywność - podkreśla. - Nim zaproponuje się dzieciom jakąś pracę, trzeba ją wykonać samemu, choćby po to by sprawdzić, ile czasu potrzeba na jej wykonanie. Poszukiwanie prac dla uczniów stało się dla mnie inspiracją do doskonalenia swoich umiejętności.

Panie zaczęły interesować się scrapbookingiem po obejrzeniu scrapowego kącika Eli Kraćkowskiej. AKtualnie ich przewodniczką po scrapowym świecie jest Olga Bielska. To fantastyczny twórca i instruktor technik rękodzielniczych, takich jak scrapbooking, mixed media czy kwiaty z foamiranu. - Uczymy się od niej na warsztatach stacjonarnych i on-line - wyjaśnia pani Grażyna. - Wielką przyjemność sprawia nam robienie kartek, albumów. Ja bardzo lubię robić albumy z elementami pop-up'u, podobne do książeczek z dzieciństwa. Ania woli prace mixmediowe, tzn. z pogranicza decoupage’u i scrapbookingu, łączące różne techniki, materiały, media artystyczne. 

MDK Rawa Mazowiecka
hol wystawowy MDK Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode