Piszą o nas w Nowym Yorku!

2020-10-04 Dodaj do kalendarza

Relacja z otwarcia historycznej wystawy dotarła aż za ocean!

W połowie sierpnia zaprezentowaliśmy w naszej siedzibie wystawę planszową "W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919"

Wystawa autorstwa dr Anitty Maksymowicz z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze pokazuje na unikatowych zdjęciach i dokumentach Obóz Rekrutacyjny do Armii Polskiej we Francji, nazwany Obozem Kościuszko w Niagara-on-the-Lake w Kanadzie. Wspomniane materiały w większości pochodzą z nowojorskiego archiwum Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP).

Wystawę przygotowano na 100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej. Liczy 116 zdjęć, banerów, oprawionych plansz w różnych formatach. Czarno-białych i kolorowych. Z opisami w języku polskim i angielskim. Składają się na nią fotokopie: zdjęć, dokumentów, plakatów, listów, wspomnień, szkiców i reprodukcje obrazów.

Miło nam, że informacja o prezentowanej u nas przez blisko miesiąc wystawie dotarła aż za ocean! Tematyczny artykuł ukazał się na łamach gazety polonijnej "Kurier Plus" wydawanej w Nowym Yorku (nr 190 z 3.10.2020). Zachęcamy do jego lektury - materiał można bezpłatnie pobrać klikając w załączniki na dole strony (artykuł cz. I i II).

Przypominamy, że organizatorem i koordynatorem wystawy w polskich miastach jest Wojciech Stanisław Grochowalski, prezes zarządu Fundacji Kultury i Biznesu. Dzięki naszej wieloletniej współpracy z FKiB, unikatową ekspozycję mieli okazję zobaczyć także mieszkańcy powiatu rawskiego.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/mdkrawa/ftp/2017/wp-content/themes/mdkrawa/functions.php on line 756