Popołudnie z Haliną Kunicką


sala widowiskowa MDK

2019-01-03 Dodaj do kalendarza

20 stycznia 2019 o godz. 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej spotkamy się z lubianą przez kilka pokoleń Polaków piosenkarką, która zdobyła rozgłos nie tylko w kraju, między innymi dzięki takim utworom jak :”Orkiestry dęte”, czy „To były piękne dni”, tą artystką jest Halina Kunicka.

            Pod koniec lat 50. rozpoczęły się jej pierwsze występy w radiu. Głos pani Haliny można było usłyszeć na ogólnopolskich konkursach m.in. „Zgaduj zgadula”, czy w programie „Podwieczorek przy mikrofonie”. Pierwszym jej prawdziwie wielkim przebojem była opracowana przez Marka Sewena piosenka pt. „Czumbalalajka”. Otrzymała wówczas propozycje nagrania piosenek do filmów „Lunatycy” oraz „Szatan z siódmej klasy”. W 1966 roku nagrała swoją pierwszą długogrającą płytę pt. ”Halina Kunicka śpiewa” a rok później otrzymała nagrodę Krytyki Muzycznej na festiwalu w Splicie (Jugosławia).

            W 1970 roku otrzymała nagrodę publiczności na MFP w Sopocie oraz wyróżnienie na Festiwalu w Tokio, a w 1971 na Festiwalu w Dreźnie została laureatką I nagrody i nagrody dziennikarzy. Lata 70 – te to kolejne sukcesy i nagrania radiowo – płytowe, kolejne recitale polskie i zagraniczne.

Niezwykłym sukcesem okazała się współpraca artystki z kompozytorem, aranżerem Jerzym Derflem oraz Wojciechem Młynarskim – czego efektem stała się jedna z najlepszych płyt Haliny Kunickiej „Dwanaście godzin z życia kobiety”. Artystka ukazała tam swoje niezwykłe możliwości wokalno – interpretacyjne.

Artystka koncertuje w Polsce i za granicą, niezmiennie przy wypełnionej do ostatniego miejsca widowni. Śpiewała w blisko trzydziestu krajach całego świata. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na Najpopularniejszą Polską Piosenkarkę w Chicago. Nakręciła dziesiątki programów telewizyjnych w Polsce i za granicą. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej, Oznaką Zasłużony dla Miasta Warszawy oraz Medalem Gloria Artis.

Repertuar Haliny Kunickiej jest bardzo różnorodny - od efektownych przebojów po niemal koncertowe utwory Andrzeja Kurylewicza, piosenki kabaretowe, aktorskie. Piosenki tworzyli dla niej m.in. A. Osiecka, W. Młynarski, E. Bryll, J. Duduś Matuszkiewicz, czy J. Kofta.

Serdecznie zapraszamy na ”Popołudnie z Haliną Kunicką, w trakcie którego usłyszymy jej największe przeboje. Spotkanie to poprowadzi dziennikarz TVP 3 Łódź Leszek Bonar. Cena biletu 20 zł.

MDK Rawa Mazowiecka
sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode