Rawska Szczypta Bluesa 2023


sala widowiskowa MDK

2023-03-20 Dodaj do kalendarza

Czysty blues z ostrymi rockowymi riffami

Od 35 lat nieprzerwanie grają na polskich i zagranicznych scenach. 22 kwietnia zagrają u nas! Zdrowa Woda to gwiazda tegorocznej edycji Rawskiej Szczypty Bluesa! 

Sobota, 22 kwietnia, godz. 19:00

Bilety dostępne w kasie MDK lub on-line na www.biletyna.pl

Cena wejściówki - 30 zł 

Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu "Rawa Blues". W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do "Złotej Dziesiątki" polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole '89. 

W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", z którą utożsamia się do dziś. Poza tym zespół brał udział w koncertach - akcjach: "S.O.S", "Wojna z trzema schodami", czy "Dwa Światy" z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w koncercie "Żarnowiec '95".

Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) - sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30-latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (40+). 

 

MDK Rawa Mazowiecka
sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
Zdrowa Woda EventScheduled OfflineEventAttendanceMode