Rawskie Dni Muzyki Klasycznej Viva Moniuszko

Kościółpw. N.P.N.M.P.

2019-09-01 Dodaj do kalendarza

Koncert "Viva Moniuszko"

Drugi dzień wielkiego święta muzyki poważnej przeniesie nas do świata wielkich kompozycji Stanisława Moniuszki. Wpisujemy się tym samym w obchody Roku Moniuszkowskiego i jest to świetna okazja, by poznać wycinek genialnej twórczości tego polskiego kompozytora.

Wystąpi przed nami zespół założony w 2016 r. - Towarzystwo Śpiewacze Kulturalny Komorów - ma w swoim dorobku cztery wyjątkowe programy koncertowe: Te Deum expectamus, Dei gloria in Polonia, Jerzy Fryderyk Haendel - oratorium "Mesjasz" i Viva Moniuszko. Rawska publiczność będzie mogła zapoznać się właśnie z ostatnim. Wypełniają go nie tylko dzieła Moniuszki, ale również kilka utworów, które śmiało możemy nazwać perłami muzyki polskiej.

Zespół T.Ś.K.K. złożony ze śpiewaków amatorów jest wspierany grą Danuty Kojro (Filharmonia Narodowa i Opera Narodowa), konsultacją wokalną Agnieszki Lipskiej (Opera Kameralna i Opera Królewska), a prowadzi go doktor sztuk muzycznych, organista i dyrygent w jednej osobie - Witold Błaszczyk. Za nimi już ponad 30 koncertów wykonanych na Mazowszu, a ich dalsze plany artystyczne sięgają poza granice kraju. To ludzie pełni entuzjazmu i świadomi swojej muzycznej misji.

Koncert „Viva Moniuszko” odbędzie się w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej w niedzielę, 22 września o godz. 19.00. Wstęp wolny.

W programie znajdą się następujące utwory:

Jan Podbielski – „Preludium organowe”

Wacław z Szamotuł – „Modlitwa”

Jan z Lublina – „Tańce organowe”

Grzegorz Gerwazy Gorczycki - motet "Laetatus sum"

Marian Sawa -psalm "Lauda anima mea"

Stanisław Moniuszko - dwie pieśni, aria, wariacje na temat dwóch pieśni organowych

„Msza Piotrowińska na kwartet solistów, chór i organy”.

Wykonawcy: Anna Błaszczyk - sopran, Katarzyna Brzozowska - sopran, Agnieszka Lipska - alt, Marcin Pilich - tenor, Michał Muzyka - bas, Danuta Kojro - organy, Towarzystwo Śpiewacze Kulturalny Komorów, Witold Błaszczyk - organy.

Kościółpw. N.P.N.M.P. Rawa Mazowiecka 96-200