Raz na ludowo!

2020-09-23 Dodaj do kalendarza

Zaśpiewają i zagrają na ludową nutę

Mamy nadzieję, że tej imprezy zachwalać Wam nie musimy. W końcu organizujemy ją cyklicznie od 2011 roku! W niedzielę, 4 października wspólnie z Burmistrzem Rawy Mazowieckiej Piotrem Irlą zapraszamy na kolejną odsłonę „Raz na ludowo”.

Plenerowa impreza odbędzie się na terenie zielonym przy naszej placówce. Główną jej atrakcją będzie przegląd zespołów ludowych regionu rawskiego. Jako gwiazda popołudnia wystąpi zespół „Smardzewianie”. Grupa działa od 1964 roku promując folklor regionu opoczyńskiego i łowickiego.

Będziemy również promować najnowszą książkę Danuty Dębskiej - „Wesele rawskie”. Autorka przybliży nam proces powstawania publikacji, jak i jej treść. Chętni będą mogli otrzymać książkę rawianki i poprosić o pamiątkowy wpis.

Tradycyjnie już, nie zabraknie stoisk ludowych twórców i rękodzielników oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych wiosek tematycznych. Zaprosimy Was także na warsztaty gliniarskie i wikliniarskie.

Zapraszamy w niedzielę, 4 października od godz. 15.00.

Partnerami imprezy są: Muzeum Ziemi Rawskiej, Gmina Rawa Mazowiecka

 

 

UWAGA! Spotkanie poprowadzone zostanie w reżimie sanitarnym, bezpiecznie dla uczestników!! Uprzejmie prosimy dorosłych o zabranie maseczek ochronnych.