Raz na ludowo!


zielony teren przy MDK

2022-06-30 Dodaj do kalendarza

Zabawa w rytmach folk

W tym roku wcześniej, bo już 10 lipca zapraszamy na doroczną imprezę w rytmach folk - Raz na ludowo! Co w programie?

- prezentacje zespołów ludowych regionu rawskiego,
- stoiska wiosek tematycznych i lokalnych twórców ludowych, 
- warsztaty artystyczne dla najmłodszych, m.in. garncarskie i wikliniarskie,
- gwiazdą imprezy będzie Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „KODERKI” z Łowicza

Zapraszamy na zielony teren przy MDK. Wspólną zabawę rozpoczniemy o godz. 16:00. Naszymi partnerami zaangażowanymi w organizację 12. edycji "Raz na ludowo" są Muzeum Ziemi Rawskiej oraz Gmina Rawa Mazowiecka. 

 

KODERKI

Zespół „Koderki” powstał w 1957 roku przy Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łowiczu. “Koderki” – to nazwa, która pochodzi od „kodry” - prostokątnej, kolorowej, kwiatowej lub tematycznej wycinanki łowickiej. Zespół tę nazwę przybrał w 1986 roku, a prekursorem “Koderek” był Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca “Budowlani”. Grupę od samego początku tworzyły dzieci i młodzież do 18-tego roku życia i tak jest do dziś. 

Od 1992 roku zespół działa przy Łowickim Ośrodku Kultury. Członkami zespołu nadal są uczniowie łowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Obecnie liczy on około 80 członków, a młodzi ćwiczą w trzech grupach wiekowych : 6-10 lat, 11-15 lat oraz 16-19 lat.

Grupy prezentują przede wszystkim tańce i śpiewy regionu łowickiego, który jest najbliższy sercu członków zespołu. Jest on przekazywany z pokolenia na pokolenie w tradycji, obrzędach i zwyczajach.

MDK Rawa Mazowiecka
zielony teren przy MDK Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode