Mały lifting, duża zmiana. MDK po remoncie


Miejski Dom Kultury

2021-12-28 Dodaj do kalendarza

Jest ładniej i bezpieczniej! 

Koniec roku to właściwy czas na podsumowania. W 2021 zadbaliśmy nie tylko o bogatą ofertę kulturalną dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej i powiatu rawskiego. Postawiliśmy także na wizerunek ;)

Budynek Miejskiego Domu Kultury zyskał nowy blask. To pierwszy, zasłużony lifting po 14 latach od generalnego remontu naszej siedziby. Zmiany widać gołym okiem. Przede wszystkim odnowiliśmy elewację. Na ścianie frontowej wymieniony został napis „mdk”, a nad wejściem pojawił się nowy daszek. Zmianę widać także na tyłach budynku - wyremontowane zostały schodki prowadzące za scenę. To działanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przy znoszeniu i wnoszeniu sprzętu na imprezy plenerowe. 

Od strony ulicy 3 maja usunęliśmy przerośnięte drzewa, które zagrażały budynkowi oraz pieszym przechodzącym w pobliżu placówki od tej właśnie strony. W ich miejsce pojawiły się oczywiście nowe nasadzenia. Nie była to jedyna proekologiczna inicjatywa. Na prośbę radnej Rady Miasta Rawa Mazowiecka na jednej ze ścian budynku umieszczone zostały budki lęgowe dla jerzyków, które upodobały sobie naszą placówkę. Te pożyteczne ptaszki zjadają duże ilości komarów, więc mamy nadzieję, że odwdzięczą się za nowe domki redukując liczbę uporczywych owadów w czasie, gdy latem organizujemy imprezy plenerowe na terenach zielonych przy MDK.

Koszty remontu pokryliśmy z własnego budżetu. Środki te pochodzą z dotacji przekazanej przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka na 2021 rok. 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/mdkrawa/ftp/2017/wp-content/themes/mdkrawa/functions.php on line 756

MDK Rawa Mazowiecka
Miejski Dom Kultury Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode