Wesele rawskie. Nowa książka Danuty Dębskiej

2020-07-06 Dodaj do kalendarza

Miłośniczka folkloru Ziemi Rawskiej wydała kolejną publikację

Miło nam poinformować, że na wydawniczym rynku pojawiła się właśnie nowa pozycja autorstwa rawianki - Danuty Dębskiej.

Publikacja składa się z sześciu rozdziałów:

- Jak to downi bywało 

- Kojarzenie małżeństw 

- Rychtowanie wesela

- Jak się zynić, to sie zynić

- Huczne weselisko

- Wesele, wesele po weselu smutek

Warto nadmienić, że "Wesele rawskie" z XX wieku składało się aż z 13 części. Każda została opisana w niniejszej publikacji. Autorka bazowała na licznych wywiadach i rozmowach z mieszkańcami Ziemi Rawskiej i tematycznej literaturze. Większość opisanych części wesela zawiera oprawę muzyczną - także przedstawioną z perspektywy różnych informatorów. Chodziło o pokazanie różnorodności pieśni weselnych. Publikację wzbogacają oryginalne stare zdjęcia ślubne. 

Wydanie publikacji współfinansowali: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Rawa Mazowiecka, Urząd Gminy Rawa Mazowiecka oraz Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej.

Po wakacjach planujemy spotkanie autorskie, na którym Danuta Dębska przybliży nam proces powstawania publikacji, jak i treść książki. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy. O terminie poinformujemy z wyprzedzeniem. 

 

O autorce

DANUTA DĘBSKA - miłośniczka folkloru Ziemi Rawskiej. Samodzielnie zbiera i dokumentuje piękno sztuki ludowej. Jako regionalny etnograf zebrała już ponad 600 pieśni i większość poddała analizie. Stanowią one unikatową skarbnicę rawskiej muzyki ludowej.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/mdkrawa/ftp/2017/wp-content/themes/mdkrawa/functions.php on line 756

MDK Rawa Mazowiecka
MDK Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode