Wystawa Bogumiły Król 


hol wystawowy MDK

2020-09-21 Dodaj do kalendarza

Zapraszamy na wernisaż!

Pierwszy po kilkumiesięcznej przerwie! Dlatego tym bardziej warto zarezerwować sobie piątkowy wieczór (25.09) i spędzić go właśnie u nas. Autorką prac, które będzie można podziwiać w naszej mini galerii na pierwszym piętrze jest Bogumiła Król. Obrazy zebrane zostaną w cykl "Po północy". Czemu właśnie taki tytuł? To pora, kiedy autorka najchętniej zasiada przy sztaludze i oddaje się swojej malarskiej pasji. 

Pani Bogumiła była jednym z naszych artystów-gości podczas Jesiennych Manewrów Artystycznych. Mieliśmy okazję podejrzeć ją przy pracy. Teraz zaprezentuje nam szerzej swoją twórczość. Zapraszamy! 

Piątek, 25 września, godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

Od autorki słów kilka

Nazywam się Bogumiła Król. Jestem żoną oraz mamą dwóch córek.  Mieszkam w Byszewicach. Na co dzień prowadzę sklep z zabawkami, a wieczorami i nocami rozwijam swoją pasję zasiadając przy sztaludze. Obrazy maluję od 2 lat, lecz od zawsze lubiłam wykonywać różne prace plastyczne. Moimi pracami dzielę się na portalach społecznościowych. Widząc, że wzbudza to zainteresowanie i zachwyt u innych ludzi, jeszcze bardziej zachęca mnie to do samorozwoju. Odkrywam różne techniki oraz płaszczyzny, na których mogę malować. Ostatnio wykonuję prace również na panelach, co jest czymś nowym i szczególnie interesującym. W ciągu tych lat namalowałam około 300 obrazów. Maluję różne motywy, akty oraz to, co jest w mojej wyobraźni. Nie skupiam się na jednej dziedzinie, bo oprócz widoków czy pejzaży zdarzało mi się malować portrety oraz pamiątki dla dzieci z okazji Chrztu Świętego. Obecnie jestem kobietą, która spełnia się w tym, co robi, a co jednocześnie sprawia mi dużo frajdy. Oprócz samego malowania natury lubię również z nią obcować. W wolnych chwilach spędzam czas na świeżym powietrzu. Latem wynoszę swoje stanowisko pracy na ogród, bo nie ma nic lepszego niż świeże powietrze, łyk kawy i pędzel w dłoni.

MDK Rawa Mazowiecka
hol wystawowy MDK Rawa Mazowiecka 96-200
Bogumiła Król EventScheduled OfflineEventAttendanceMode