Wystawa: Rawskie witraże


hol wystawowy MDK

2024-02-14 Dodaj do kalendarza

"Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja - mówiącym malarstwem" - Symonides

Barwne obrazy z poetyckim słowem 

Miejsca charakterystyczne dla naszego miasta rozpoznacie na tych obrazach od razu. Zapewniamy jednak, że nigdy ich w tak pięknej odsłonie nie widzieliście! Serdecznie zapraszamy na wernisaż "Rawskie witraże". Autorką barwnych prac jest uznana lokalna artystka - Elżbieta Biskupska

Wystawa: "Rawskie witraże"

piątek, 23 lutego, godz. 18:00

galeria na piętrze, hol wystawowy MDK, wstęp wolny!!

Prace pani Elżbiety pokazywaliśmy w naszej galerii na piętrze już kilkukrotnie. Rawianka należała do pierwszego składu AKTA, czyli Amatorskiego Klubu Twórczości Artystycznej, który działał przy naszej placówce po jej otwarciu. Malarka wciąż szuka nowych form przekazu dla swoich artystycznych wizji. Tym razem wybrane miejsca na terenie Rawy Mazowieckiej przedstawiła w formie kolorowych witraży. To zupełnie inne spojrzenie na charakterystyczne budynki, ulice czy placówki. Spojrzenie oczami malarki, która poskładała na płótnach mozaikę barwnych "szkiełek".

Wystawę wzbogaci okolicznościowy folder. Znajdą się w nim nie tylko obrazy z ekspozycji prezentowanej w galerii, ale także teksty, które napisał Mirosław Iskierka, inicjator powołania i prowadzący Rawski Klub Literacki. Folder będzie oczywiście dostępny podczas wernisażu. Chętni będą mogli zabrać go do domu, być może z pamiątkowym wpisem obydwojga artystów :)

Elżbieta Biskupska - z wykształcenia farmaceutka, z zamiłowania artystka-malarka. Przede wszystkim tworzy obrazy dokumentujące rawskie ulice i domy, pokazujące zmieniający się pejzaż Rawy Mazowieckiej. Cały czas poszukuje nowych technik i form przekazu dla swoich prac.

MDK Rawa Mazowiecka
hol wystawowy MDK Rawa Mazowiecka 96-200
Elżbieta Biskupska EventScheduled OfflineEventAttendanceMode