Wystawa: Historie zaklęte w drewnie


hol wystawowy MDK

2024-01-15 Dodaj do kalendarza

Rzeźbą zajmuje się od ponad 30 lat. Przyjdź podziwiać, warto!

Ferie zimowe rozpoczniemy otwarciem pięknej wystawy czasowej - pierwszej w nowym, jubileuszowym dla nas roku. Historie zaklęte w drewnie przedstawi nam pan Zbigniew Antosik

Historie zaklęte w drewnie. Zbigniew Antosik 

piątek, 26 stycznia, godz. 18:00, galeria na I piętrze, wstęp wolny 

Zbigniew Antosik - rawianin, rzeźbiarz amator, samouk. Rzeźbą zajmuje się od ponad 30 lat.
Tematyka i forma jego prac są bardzo różne. Jego ulubionym tematem są sceny batalistyczne - rzeźbi zarówno figurki, jak i płaskorzeźby. Artysta zdradza, że swój warsztat doskonali podpatrując prace innych rzeźbiarzy, starając się dbać o dokładność przekazu, rzetelność i autentyczność rzeźbionych postaci.
Pan Zbigniew pracuje głównie w drewnie lipowym lub olchowym. Rzeźbienie to jego hobby. - Tworzę dla przyjemności - podkreśla. 
Lokalny artysta tempo pracy narzuca sobie sam, dlatego z uśmiechem przyznaje, że nie ma mowy "o terminach”. Do swoich prac podchodzi sentymentalnie, dlatego rzeźby sprzedaje niechętnie.

Warto wspomnieć, że pan Zbigniew należał do pierwszego składu AKTA, czyli Amatorskiego Klubu Twórczości Artystycznej, który działał przy naszej placówce. Grupa reaktywowała się w lutym 2020 roku specjalnie na jubileuszową wystawę z okazji 35-lecia MDK-u. Podlinkowaliśmy Wam materiał z jej otwarcia na dole strony. Prezentowaliśmy wówczas także rzeźby Zbigniewa Antosika. 

MDK Rawa Mazowiecka
hol wystawowy MDK Rawa Mazowiecka 96-200
Zbigniew Antosik EventScheduled OfflineEventAttendanceMode