Zapraszamy do Kina Konesera

2019-11-25 Dodaj do kalendarza

Jesteś na bieżąco z nowościami pojawiającymi się na dużym ekranie? A może wolisz filmowe perełki sprzed lat? Jeśli lubisz kino – ta propozycja jest właśnie dla Ciebie!

Ogłaszamy wielki powrót Kina Konesera w nowej odsłonie! Cykl comiesięcznych spotkań zaczynamy „Ułaskawieniem”, czyli twórczością Jana Jakuba Kolskiego.

 

Seans odbędzie się w poniedziałek, 2 grudnia, godz. 18.00

Bilet – tylko 10 zł. Zapraszamy!

 

Nie zabraknie słowa wstępnego, które - mamy nadzieję – będzie tylko wstępem do dalszej filmowej dyskusji.

 

Kilka słów o filmie

„Ułaskawienie” to osadzona w realiach powojennej Polski historia zmagających się z żałobą rodziców. Wyruszają oni z synem w ostatnią podróż. Historię opowiada ich wnuk Jan. Syn Hanny i Jakuba, żołnierz AK Wacław "Odrowąż" Szewczyk, jesienią 1946 roku zostaje zastrzelony przez UB. Po serii upokorzeń doznanych ze strony nowej władzy, bezczeszczącej zwłoki ich dziecka, Hanna i Jakub postanawiają zapewnić synowi godny pochówek w oddalonej o 500 km Kalwarii Pacławskiej. Podróż rodziców przez wciąż pogrążoną w powojennym koszmarze Polskę staje się metaforyczną wyprawą w głąb ludzkiej duszy i próbą stworzenia na nowo definicji człowieczeństwa w świecie, w którym sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.